Sumer Punk Párty 2023 již nekompromisně klepe na dveře!

Ačkoliv to za okny aktuálně vypadá tak, že jsme poskočili v čase minimálně o dva měsíce dopředu, rovnou do upršenýho podzimu, my věříme, že ještě není všem letním radovánkám konec. Naopak využíváme tyhle chladnější dny pro nabírání energie na již 12. ročník festivalu SUMMER PUNK PÁRTY, který se pravidelně koná v jihočeský Volyni. Jména vystupujících kapel jsou již známá a během minulýho týdne jsme od pořadatelů obdrželi taky harmonogram hracích časů. Pojďme se tedy společně podívat na některý z interpretů, který můžete letos vidět, a který byste si rozhodně neměli nechat ujít:

Jako první za zmínku stojí stoprocentně mostecká parta Burning Steps, která tuhle dvoudenní jízdu zahajuje. Nepochybuju o tom, že nás svými punk rockovými songy a celkovým vibem na moment přenesou do sluncem zalitý devadesátkový Kalifornie, nebo alespoň do dob, kdy naše pokojíčky lemovaly plakáty kapel blink-182, NOFX nebo The Offspring. A ačkoliv jedna z písní nese název „Party’s Over“, věřte, že tahle párty teprve začne!

Pátečním headlinerem jsou v rámci letošního ročníku Gang Green, kteří do našich končin zavítají až z Bostonu, a kteří na hudební scéně působí více než 40 let. Nejenom, že tahle skate hardcore punková sebranka udávala už od osmdesátek směr tamější scéně, ale zároveň se stala předchůdcem například crossover thrashe. A názvy songů „Another Wasted Night“, „Let’s Drink Some Beer“ nebo „Alcohol“ tak nějak napovídají, že by to mohla být opravdu pořádná porce zábavy.

Ten, kdo nechodí spát se slepicema a vydrží v pátek až do noci, může svoje poslední zbytky energie vyždímat během show pražských No Face No Case. Ti letos uspěli v rámci soutěže Planetrox Europe 2023, takže svou nu-beatdownovou tvorbu a Braníky v petkách povezou až za velkou louži do Kanady. A jestli jsi fanoušek brutálního moshpitu, máchání rukama a kopání kolem sebe, nesmíš u tohohle chybět!

V sobotu ve 12 se pak můžeme všichni sejít u oběda, kafe nebo vyprošťováku, k čemuž nám zahraje Stará Puška, tedy Sidney, frontman kapely Staré Pušky, který si pro letošní ročník SPP připravil svůj speciální set. Načerpání energie a uvedení mysli do stavu zenu všem důrazně doporučuju, protože se zdá, že tenhle den si rozhodně jen tak neodpočineme.

Rovnou si dovolím přejít až k večerní části programu, kdy nás budou čekat rovnou 3 zahraniční kapely. Tou první je seskupení Joe & The Shitboys, které samo sebe popisuje jako „queer vegan shitpunk“ kapelu z Faerských ostrovů (pokud nemáte ponětí, kde to je, tak TADY).

Jako další nám své veselé písničky představí HC kapela No Turning Back z Nizozemska, která na scéně působí už od konce 90. let. Tady zaručeně není pochyb o tom, že to bude kvalitní a poctivej hardcore nářez, kterej si rozhodně nenecháme ujít.

Headlinerem tohoto dne a třetí cizokrajnou kapelou pak jsou Cocney Rejects z londýnskýho East Endu. Čtyřčlenná formace, která vznikla už před 45 lety, a jejíž song „Oi, Oi, Oi“ byl inspirací pro vznik Oi! subžánru. Koho zajímá fotbal, může ocenit i fakt, že jakožto správní „Hammers“ nahráli v roce 1980 cover na píseň „I’m Forever Blowing Bubbles“, jenž je známá jako hymna fotbalového klubu West Ham United. Ale i pokud zrovna mezi fanoušky bílého baletu nepatříte, věřim, že si tuhle perfektní oi-punkovou jízdu zamilujete.

Účinkujících interpretů je samozřejmě mnohem víc a těšit se můžete taky třeba na Lighthouse Keeper, The Fialky, Hopes, Glad For Today nebo Skywalker. Koneckonců, line-up najdete níže. Osobně věřim, že letos si přijde na svoje opravdu každej, kdo tenhle parádní fesťák navštíví.

Jestli ještě nemáš lístek, koupíš ho ZDE.

Takže 18. a 19. srpna se vidíme ve Volyni!

TEXT: Týna Marková