Currents

Report - Currents odehráli bezchybnou show s bezvadným supportem

Opět jsme zavítali do Futura na další vyprodanou show. Večer 18. února si osvojili Currents se svým supportem Being as an Ocean, Oceans Ate Alaska a Sentinels. Tahle velká metalcorová jména přitáhla nemálo fanoušků. I přes to, že ve vyprodaném Futuru nebylo skoro k hnutí, večer to byl rozhodně podařený.

SENTINELS

Moc ráda jsem viděla, že i na první kapelu dorazil značný počet lidí. Těšila jsem se na to, jak nový vokalista zapadne ke zbytku party a musím říct, že nezklamal. Je pravda, že občas se některé zvuky kytar nebo basy jevily až skoro náhodně do celého kompletního znění, ale tím mi to právě přišlo zajímavé. Já jsem si to však náramně užila a na klucích bylo vidět, jak moc je těší být součástí takové tour. Oceňuji převážně snahu rozhýbat publikum, které má v začátcích spíše sklon se moc nezapojovat. Tohle se Sentinels ale podařilo změnit a celý dav se proměnil, jak se patří, ať už mosh pitem, nebo jen pokyvováním hlavou.

OCEANS ATE ALASKA

Pokud bych měla vybrat jednu kapelu z téhle tour, u které jsem si nebyla jistá, jak se ohledně toho cítím, byla by to právě tato. Vzpomínám na mé metalcorové začátky x let zpátky, které zahrnovaly právě tuhle bandu. Oceans Ate Alaska si prošli a pořád prochází mnohými změnami v sestavě, a tak dokážu pochopit jemné nedokonalosti – těžce se zapojuje do něčeho tak rozjetého a již fungujícího. Samotné vystoupení se mi moc líbilo, skvělé instrumenty, screamy i vokály. K problému došlo až ve chvíli, když samotný zpěvák slezl dolů k davu, aby zazpíval populární „Hansha“ mezi fanoušky. Krásné gesto, ale bohužel zpěv byl dost falešný a celé mě to tak trochu probudilo z dokonalého tranzu krásné muziky. Nějak jsem se přes tenhle moment nedokázala přenést, ale i tak si zasloužili aplaus. Přeci jen, bylo to jediné, co bych vytkla.

BEING AS AN OCEAN

Trochu v netradiční sestavě jsme mohli vidět Being as an ocean. Místo jejich vokalisty si přizvali úžasnou Djamilu z Ithacy, se kterou jsme si jen tak mimochodem dávali minulý rok rozhovor na Brutal Assault (můžeš to dohnat tady!). Vystoupení mě natolik překvapilo, že bych ho klidně označila za hřeb večera. Djamila do kapely zapadla tak, jako kdyby s ní byla odjakživa, a všechno znělo dokonale. Zpěvačka nebyla jediná na vokálech, připojovali se k ní kytaristi Michael a David. Skvělá interakce s publikem, ničeho nebylo až příliš a vytvářelo to nádhernou souhru kapely a fanoušků. Vlastně nemám jedinou negativní věc, kterou bych vytkla, a z celé show jsem byla unešená.

CURRENTS

Headlinerem byli v naší scéně velmi známí Currents, kteří přijeli až z Connecticutu. Další vydařené vystoupení a opět něco, co jsem si náramně užila. Co se týče Currents, nepatřím k fanouškům, kteří by je měli tolik naposlouchané, a nehrají mi 24/7. Většinou ale to, co mi tolik nevyrazí dech studiovou verzí, tak se tomu většinou stane naživo. Tohle byl přesně takový případ. Pódium se chvílemi jevilo nedostatečné pro těchto 5 muzikantů, kteří ho kompletně ovládli. Vokály zněly dokonale. To, jak Brian dokáže kombinovat své cleany a screamy, je balzám pro uši. Fanoušci byli v ráji, bylo to vidět i dle jejich zapojování, pokřikování a zpívání. Všechno dávalo smysl a všechno do sebe zapadalo. Až na to, že jste se v prostoru nemohli ani hnout, to mělo zkrátka vše, co byste od silného a perfektního vystoupení čekali.

Fotila: Klára Vítková
Napsala: Petra Závišová