thrown

Parádní přísná klubovka pod taktovkou nadějných hvězd thrown!

Poslední březnová středa se opravdu náramně povedla! Rock For People Concerts si pro nás totiž přichystali chuťovku v podání první pražské headline show kapely thrown. Tato švédská úderka vzala klub Bike Jesus útokem a svou vyprodanou show naprosto zdevastovala. A kdo se představil v roli lokálních supportů?

Jako první nám večer otevřela all-star banda TCHERT, která od samého začátku rozpoutala peklo. Klub se tou dobou již pomalu ale jistě plnil a s každým dalším songem to v kotli vřelo víc a víc. Jejich pekelný set se neobešel bez starší tvorby ani bez songů z jejich posledního EP „INTI“, které vyšlo v prosinci minulého roku, a které bylo hned zkraje tohoto roku řádně pokřtěno v prostorách klubu Café V lese, kde jsme mimo jiné také byli (čti report!). Co však jednoznačně všechny přihlížející mile překvapilo, bylo to, že nám kluci zahráli i nový song, který by měl dle frontmana Toma být venku již brzy. A že je opravdu na co se těšit! Song byl nemilosrdný a chytlavý stejně jako celý jejich set. Kluci nám opět předvedli parádní show a já už se nyní pomalu těším na další!

TCHERT

Netrvalo příliš dlouho a na stage se drala beatdownová mlátička No Face No Case. Oooof, musím říct, že mě to jejich vystoupení málem posadilo na prdel! Věděl jsem, že to kluci umí rozjet, ale že až takhle?! Masakr… Neúprosně do nás rvali jednu pecku za druhou, zatímco hravě vybízeli k spinkickům a pranici. V tuto chvíli se již zcela narvanej klub otřásal v základech a prostor před podiem se hemžil moshujícími nadšenci. Frontmanův výrazný growl doprovázený častými a uhrančivými pig squealy dominoval celému klubu, a já se nemohl nabažit každého songu. Je velká škoda, že banda musela svůj set bohužel o něco zkrátit, nicméně jim to vůbec neubralo na celkovém výstupu a dojmu, který ve mě zanechali. Kdo včera nebyl nebo kapelu nikdy předtím neviděl, bude mít jedinečnou příležitost to na konci dubna napravit a vynahradit si to se vším všudy. Kluci totiž pořádají svůj vlastní a vůbec první beatdownový festival v Praze – Flex Fiesta. Tak to nezaspi, bude to brutální a jednoznačně sold out!

NO FACE NO CASE

Posledním vystupujícím, a zlatým hřebem večera, byli čím dál oblíbenější a úspěšnější thrown. Tato kapela, která vznikla teprve pár let zpátky, momentálně zažívá raketový vzestup a s každým dalším rokem nabývá na velikosti. Kapela za svou doposud krátkou kariéru stihla vykopnout nabušené a vřele přijaté EP „Extended Pain“ spolu s několika novými singly, které jsou předvojem plánovaného debut alba. Jejich set se tedy skládal ze všeho, co mají venku, což přední fanoušky nemálo potěšilo. Odráželo se to samozřejmě na zuřivém moshi a zábavě, která se v kotli i mimo něj odehrávala.

Atmosféra byla po celou dobu jedinečná a zvuk všech tří kapel také. Jednalo se zkrátka o vydařený a tvrdou hudbou napěchovaný večírek, který na můj vkus až moc rychle utekl. Víc takových akcí, prosím!

thrown

TEXT: Martin Karhánek
FOTO: Nina Vocelová